Турция спечели с класическото 3:0 гостуването си на Норвегия в мач от група G на квалификациите за Мондиал 2022. Голямата звезда на домакините Ерлинг Холанд за втори пореден мач не успя да се разпише, а в днес бе напълно неутрализиран от съперниковата отбрана.

Два гола за турците реализира Озан Туфан, а едно попадение добави Чаглар Союнчу.

Заради пандемията от коронавирус, Норвегия прие Турция в Малага (Испания). Скандинавската страна е на лагер в Марбея и стадион „Ла Росаледа“ бе арената на двубоя.

След победата Турция оглави квалификационната група с максимален актив от 6 точки, наравно с Черна гора, който в ранния мач се справи с Гибралтар (4:1).

Турция започна по-добре в Малага и поведе още в 4-тата минута. Озан Тухан демонстрира техниката си и прати топката в мрежата с удар от границата на наказателното поле.

В 26-ата минута норвежците пропуснаха най-добрия си шанс от началото на мача. Александър Сьорлот шутира, но нацели страничния стълб на вратата.

Секунди по-късно южната ни съседка удвои аванса си. Юсуф Язъджъ центрира от ъглов удар, а Чаглар Союнчу засече с глава и се разписа за 2:0.

Десетина минути преди почивката много опасен удар на Мохамед Елиунуси премина на сантиметри покрай вратата на символичните гости.

В 59-ата минута Турция покачи на 3:0 и сложи точка на спора. Второто си попадение от началото на мача вкара Озан Туфан.

Три минути по-късно Язъджъ можеше да реализира четвърти гол, но звездата на Лил стреля неточно.

В 79-ата минута удар с глава на Сьорлот също не намери целта. Това бе и последният добър шанс за Норвегия да вкара поне почетен гол.

Малко след това домакините останаха с човек по-малко. Директен червен картон си заслужи Кристиан Торствед, а за Турция не представляваше трудност да затвори мача с числено преимущество.

По същото време Нидерландия записа първата си победа в групата. „Лалетата“ надвиха с 2:0 Латвия. В голмайстори се превърнаха Стивън Бергюс и Люк де Йонг. Успехът бе от изключително значение за нидерландците, които стартираха със загуба квалификациите за Световното първенство през 2022. В първия мач от групата Нидерландия бе разбит от Турция с 2:4 в Истанбул. Селекцията на Франк де Бур е трета във временното класиране с 3 точки, наравно с Норвегия.