Турция и Нидерландия направиха истинско голово шоу в първия мач от Световните квалификации за Мондиал 2022. Турция спечели с 4:2, след като контролираха двубоя в по-голямата част от мача. Домакините смятаха, че са решили всичко в началото на второто полувреме, когато поведоха с 3:0, но в рамките само на 60 секунди гостите върнаха два гола. Турция обаче затвори мача малко преди края с гол на Бурак Йълмаз от фаул, който се оказа и негов трети в срещата. В края на двубоя гостите пропуснаха дузпа.

Турция поведе още в 15-ата минута. Тогава Хакан Чалханоглу подаде към Бурак Йълмаз, който стреля от границата на наказателното поле и направи безпомощен Тим Крул.

Само след още 20 минути игра реферът отсъди дузпа за Турция. Дониел Мален извърши нарушения и реферът Майкъл Оливър посочи бялата точка. Бурак Йълмаз изпълни 11-метровия наказателен удар и успя да удвои резултата.

Малко преди почивката гостите можеха да се върнат в мача. След центриране от ъглов удар Матейс Де Лихт стреля с глава, но топката се удари в левия страничен стълб.

Само минута след началото на второто полувреме Турция вкара и трети гол. Хакан Чалханоглу стреля от дистанция и вкара в долния десен ъгъл за 3:0.

В 58-ата минута Стивън Бергюс изпълни пряк свободен удар, но топката мина на сантиметри встрани от левия стълб.

В рамките на 60 секунди Нидерландия вкара два гола. В 75-ата минута Мемфис Депай центрира към наказателното поле, където Деви Клаасен реализира за 3:1.

Секунди по-късно Люк де Йонг засече центриране в наказателното поле и отбеляза за 3:2.

Точно когато Нидерландия тръгна да изравнява Бурак Йълмаз вкара третото си попадение в мача и на практика реши двубоя. Той изпълни перфектно пряк свободен удар за 4:2.

В 87-ата минута Енес Юнал можеше да вкара и пети гол, но Крул спаси.

3 минути след 90-ата минута Мемфис Депай намери пространство от границата на наказатеното поле и стреля към долния десен ъкъл, но Чакър спаси и изби в корнер. След неговото изпълнение Френки де Йонг стреля с глава, но Чакър отново спаси.

В последната минута на срещата гостите можеха да върнат един гол, но Мемфис Депай пропусна дузпа. Оливър отсъди дузпата за нарушение на Озан Кабак, но тя по никакъв начин не промени резултата.