Украйна се класира за финалния бараж за класиране на Световното първенство в Катар в края на 2022 г. след като победи като гост Шотланзия с 3:1. В герои за „Сбирната“ на „Хемпдън Парк“ в Глазгоу се превърнаха Андрий Ярмоленко, Роман Яремчук и Артьом Довбик. За домакините почетното попадение вкара Калъм Макгегър. Така Украйна ще се изправи срещу Уелс на 5 юни в спор за място на Мондиала.

Макар да се смяташе, че шотландците ще са по-добре играещият отбор, след началния им натиск, гостите се окопитиха и в 33-ата минута нанесоха своя удар. Руслан Малиновски центрира перфектно в наказателното поле, където Андрий Ярмоленко изпревари защитата в тъмносиньо и преодоля Крейг Гордън за 1:0.

Само 4 минути след началото на втората част многобройните украинци, дошли да подкрепят своите любимци в шотланската столица, отново ликуваха. Роман Яремчук получи подаване от Александър Караваев и удвои.

Въпреки по-добрата игра, тимът на Олександър Петраков проспа една ситуация в 79-ата минута, когато Георгий Бушчан излезе неразчетено и от грешката му се възползва Калъм Макгрегър, за да върне надеждата на домакините.

В 5-ата минута на добавеното време всичко приключи, след като Артьом Довбик засече топката в мрежата на Шотландия след чудесно подаване от Олександър Зинченко.

Така Украйна ще спори с Уелс за място на Мондиала в Катар.