Южна Корея се класира за финалите на Световното първенство по футбол за десети пореден път, след като победи Сирия с 2:0 в Дубай в мач от квалификациите за Мондиал 2022 в зона Азия.

След този успех южнокорейците, които неизменно участват на финалите от Мексико 1986 насам, а като домакини през 2002 година завършиха на четвърто място, вече имат 20 точки в група А на третия квалификационен етап и няма как да бъдат изместени от едно от първите две места, които гарантират директно класиране за Катар. Ким Джин-Су и Куон Чан-Хоон вкараха головете за Южна Корея през второто полувреме за ценния успех. По този начин от тази група напред продължават Иран и Южна Корея, а ОАЕ, Ливан и Ирак ще се борят за третата позиция и участие в баражите.

По този начин вече са ясни 15 от 32-та участника на Мондиала в Катар. Освен домакините, сигурни за финалите са още Германия, Дания, Бразилия, Франция, Белгия, Хърватия, Испания, Сърбия, Англия, Швейцария, Нидерландия, Аржентина, Иран и Южна Корея.

Световното първенство в Катар ще се проведе в периода 21 ноември - 18 декември. /БГНЕС

Без Китай на Световно първенство по футбол вече 20 години (ВИДЕО)