За първи път от 12 години – Байерн без нито един трофей, може ли да се говори за проклятието „Хари Кейн“?

За първи път от 12 години Байерн Мюнхен няма да вземе нито един трофей, след като отпадна от Реал Мадрид в Шампионската лига. Преди това баварците загубиха Бундеслигата, където шампион е Леверкузен, а по-рано през годината отпаднаха от турнира за Купата на Германия, губейки сензационно от Саарбрюкен във втория кръг. За Суперкупата РБ Лайпциг спечели с 3:0.

За последно Байерн не успя да вземе трофейл през сезон 2011/2012 година, като оттогава баварците спечелиха Бундеслигата 11 пъти, 5 пъти националната купа и Суперкупата, а също така взеха Шампионската лига два пъти и два пъти Световното клубно първенство.

Във фенските среди вече се говори за проклятието Хари Кейн, който пристигна в Байерн, за да спечели трофей, но няма да може да го направи тази година, въпреки че изигра страхотен сезон. Хейн бе звезда във Висшата лига с Тотнъм, но така и не вдигна купа, като единствената такава е в приятелския турнир Ауди Къп през 2019 година. Англичанинът вече се превърна в герой на множество мемета и видеоклипове, които наводняват интернет.

Всъщност английският нападател ще стане голмайстор в Бундеслигата, а в момента води и листата в Шампионската лига с 8 гола, като Винисиус и Родриго от Реал са с 3 по-малко, а може да се предположи, че ще е изключително трудно да го настингат за 1 мач.

Исторически „кралски“ обрат с герой Хоселу! Реал покоси Байерн за 3 минути и отива за 15-ата на „Уембли“ (ВИДЕО)

Марчиняк се извинил на Байерн за прибързаното решение (ВИДЕО)

Тухел за незачетения гол: Ако беше за Реал Мадрид, флагът нямаше да бъде вдигнат