Зак Браун е "убеден", че Оскар Пиастри ще стане световен шампион във Формула 1 с Макларън, след като остана на косъм от титлата през този сезон.
Неговият съотборник Ландо Норис спечели титлата и го изпревари с 13 точки. Макс Верстапен остана само на две точки зад британеца.
"Оскар ще стане световен шампион", заяви главният изпълнителен директор на Макларън. "Убеден съм, че ще стане световен шампион с Макларън. Въпреки че го взехме малко по-късно в кариерата му, все пак поехме риск и с двамата ни пилоти".
"За голям отбор е много удовлетворяващо да поеме риск с млади пилоти. Да имаме двама пилоти, които са номер едно, въпреки всички пречки, въпреки всички слухове, които отдавна се носят, че е невъзможно да направим това, което направихме, а именно да имаме двама страхотни състезатели, които спечелиха по седем състезания всеки, които искрено се наслаждават да се състезават един срещу друг и с които е удоволствие да се работи. Между тях никога не е имало странни размени", заяви Браун.
"И двамата са били малко ядосани с Андреа (Стела, шеф на отбора) и мен от време на време, но мисля, че това е добре. Ние се стимулираме взаимно и това е голямо постижение. Много съм горд и се надявам да го направим отново", добави той.
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS





