Най-добрият български скиор алпиец Алберт Попов отпадна във второ поредно състезание, след като не успя да завърши в първия манш на слалома от Световната купа по ски алпийски дисциплини в Кицбюел.
Алберт Попов стартира с 15-и номер и опита да бъде много агресивен при преминаването си между вратите. Максималната амбиция обаче му оказа лоша шета и той отпадна в горната част на пистата.
Най-доброто време даде Кристофер Яколсен от Швеция, който завърши с 50.09 секунди по легендарната писта Щрайф. Даниел Юл от Швейцария е на 2-а позиция с изоставане само от 0.05 секунди, а трети е Мануел Фелер от Австрия на 0.23.
Отпаданията в Кицбюел и преди това във Венген бяха предшествани от 3 класирания на българина в Топ 15 на слаломите от Световната купа. В Гургъл Алберт бе 10-и, в Мадона ди Кампилио завърши 11-и, а в Аделбоден финишира на 15-о място.
Следващият слалом в Световната купа е на 24 януари в Шладминг, когато е нощното състезание. След това предстоят надпревари в Шамони на 4 февруари и в Банско на 11 февруари.
Радо Янков преодоля квалификацията във втория паралелен слалом в Пампорово с второ време
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS