Виляреал записа четвърти пореден мач без победа в Ла Лига, след като загуби с 1:2 домакинството си на Лас Палмас от 9-ия кръг на испанския шампионат. По този начин „жълтата подводница“ остава на 16-ото място във временното класиране с 8 точки, а тима от Канарските острови излезе на 10-а позиция с 11 точки. Победата на Лас Палмас бе гарантирана от попадения на Саул Коко и Марк Кардона, докато Жерар Морено вкара за Виляреал.

Лас Палмас излезе напред в резултата на „Естадио де ла Серамика“ във втората минута на добавеното време, когато Саул Коко вкара красив гол директно от пряк свободен удар.

Три минути след началото на второто полувреме бранителят на Виляреал Аиса Манди игра с ръка в наказателното поле. ВАР преразглежда дълго време ситуацията и в 50-ата минута решението бе дузпа, която Марк Кардона реализира в 51-ата минута.

В 83-ата минута феновете на Виляреал се зарадваха след гол на Хосе Луис Моралес, който обаче не бе зачетен заради засада.

Все пак, домакините вкараха почетен гол във втората минута на добавеното време. Илиас Ахомаш подаде топката към Жерар Морено, който не се притесни, че е далеч от вратата и с красив удар порази мрежата на Лас Палмас, пращайки топката под напречната греда.