Един от основните футболисти на носителя на трофея от Лига Европа Айнтрахт Франкфурт – Мартин Хинтерегер, изненадващо сложи край на кариерата, въпреки че е само на 29 години. Това бе съобщено от самия футболист, който поясни, че е обмислял това тежко решение още от началото на миналия сезон.
Австрийският национал заяви: „Насладих се на успеха в Лига Европа. Това беше първият ми голям успех. Празненствата с феновете бяха невероятни. Градът се превърна в мой втори дом. Първоначално мислех да прекратя кариерата си още през есента“.
Опитите от страна на Айнтрахт Франкфурт да разубедят Хинтерегер да преосмисли решението си са били неуспешни и така договорът на футболиста е бил прекратен.
„Решението на Мартин е доста неочаквано за нас. От спортна гледна точка той е изключително болезнено, но разбираме желанието на футболиста в личен план“, казаха от клуба.
Освен за „орлите“, Хингерегер е играл за още два германски отбора – Аугбург и Борусия Мьонхенгладбах, както и за австрийския РБ Залцбург.
Себастиан Алер пристигна в Дортмунд, за да финализира трансфера си в Борусия (СНИМКА)
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS

