Милан се подготвя за домакинството си на Атлетико Мадрид от групите на Шампионска лига. Легендата на „росонерите“ Кларънс Зеедорф сподели очакванията си за двубоя тази вечер.

Седемкратният европейски клубен шампион се завръща в Шампионска лига след дълго отсъствие. Според Зеедорф мачът с Атлетико е важна стъпка за Милан в опита му да се позиционира отново сред най-добрите в света.

„Изминаха четири години, в които Милан не участва в Шампионска лига. Мачове като днешния срещу Атлетико Мадрид са важни за клуб, който се преструктурира“, заяви Зеедорф пред радио Marca.  

„Браим Диас? Предизвикателството е да задържи това ниво на представяне години наред и най-вече в мачове като днешния“.

Като бивш играч на Реал Мадрид Зеедорф коментира и работата, която Карло Анчелоти свърши след завръщането му на „Сантиаго Бернабеу“.

„Анчелоти показа гъвкавост и добра тактика. Виждам, че нещата в средата на терена се подобряват. Да, поддържам връзка с Роберто Карлош. Той е като малкия ми брат. Времето минава, но отношенията ни остават същите, защото са силни“, каза още Зеедорф.   

Карим Бензема пред поредно значимо постижение

Браим Диас: Ибрахимович ми е като голям брат

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS