Жиру прати Франция на Евро 2020, Турция също ликува

Гол на Оливие Жиру от дузпа прати Франция на Европейското първенство догодина, след като благодарение на попадението му "петлите" победиха трудно Молдова с 2:1. Гостите поведоха изненадващо още в 9-ата минута с гол на Вадим Рата, преди Рафаел Варан да изравни в средата на първото полувреме. В 79-ата минута Франция получи право да изпълни дузпа, като зад топката застана Жиру, който не сгреши и гарантира участието на родината си на най-оспорваната континентална надпревара.

Междувременно Турция също си осигури място на турнира, след като стигна до нулево равенство с Исландия. По този начин тимът на Шеньол Гюнеш спечели 20 точки и вече е на 4 от третия - Исландия. До края на евроквалификациите остава един кръг. Албания и Андора пък завършиха при резултат 2:2.