Зографски 31-ви в Клигентал, победител отново е Гранеруд

Халвор Гранеруд продължи тоталната си доминация в световната купа по ски-скокове, след като спечели и второто състезание в Клингентал, Германия през уикенда и общо десето за него през сезона.

24-годишният норвежец финишира пред словенеца Бор Павловчич и германеца Маркус Айзенбихлер.

Българинът Владимир Зографски не стигна до втория скок, след като зае 31-а позиция при първите опити и остана на едно място от класиране за следващия кръг.

Гранеруд завърши с 288.5 точки при скокове на 136 и 140.5. Той изпревари с 0.7 точки Павловчич и с 2.8 точки Айзенбихлер, който пък водеше след първите опити.

Гранеруд има 1406 точки за световната купа и води с 410 на преследвача Айзенбихлер. Трети е Камил Стох, който днес финишира на шеста позиция.