ЦСКА освободи Стамен Белчев, Загорчич поема "червените"

Звезда се класира за 1/2-финал за Купата на Сърбия

| Световен футбол

Цървена звезда стана първият полуфиналист в турнира за Купата на Сърбия. Тимът на Деян Станкович се наложи с 2:1 над Инджия, като с основна заслуга за успеха бе oфанзивният халф Мирко Иванич, който се отчете с гол и асистенция. За Звезда на вратата пък бе бившият вратар на Лудогорец Милан Борян.

Звезда започна по-добре мача и създаде няколко опасни положения пред вратата на съперника, но така и не успя да поведе в резултата. В крайна сметка това се случи в 36-ата минута. Ел Фарду Бен Набуан центрира отлично в наказателното поле на Инджия, където с глава Иванич прати топката в мрежата. Само 120 секунди по-късно белградския гранд стигна до второ попадение. Този път ролите се обърнаха и Иванич намери с много точно подаване Бен Набуан, който матира стража на Инджия.

След почивката футболистите на Цървена звезда значително намалиха оборотите и дадоха на съперника да води играта на терена. Силите на играчите на Инджия обаче стигнаха само за почетно попадение на Михайло Йованович три минути преди края.