Нюкасъл победи с 2:1 Брайтън в мач от лятната предсезонна подготовка на двата отбора. Мачът с приятелски характер се изигра на „Ред Бул Арена“ в Харисън, Ню Джърси.

И трите попадения паднаха след почивката, като „чайките“ поведоха в 49-ата минута, когато точен бе Дани Уелбек.

Нюкасъл беше принуден да прави обрат и успя да го стори. С два гола в рамките на пет минути изригна 20-годишният Елиът Андерсън. Той пое нещата в свои ръце, изравни в 86-ата минута, а в 90-ата вкара победното попадение.

За „свраките“ предстоят още две контроли до края на подготовката им. Съперници са Фиорентина и Виляреал. Проверките са на 5 и 6 август.

За Брайтън остава още една приятелска среща срещу Райо Валекано следващата неделя (6 август).