Аякс победи убедително Рейнджърс с 4:0 на „Йохан Кройф Арена“. Мачът беше откриващ за група „А“ на Шампионската лига. Головете за нидерландския гранд отбелязаха Едсон Алварес, Стивън Бергхаус, Мохамед Кудус и Стивън Бергвайн. Рейнджърс имаше възможност да върне едно попадение чрез Борна Барешич, но неговият гол не беше зачетен.

Още в 17-ата минута след корнер, топката бе центрирана към Едсон Алварес, който откри резултата с глава.

Девайн Ренш получи перфектно подаване в наказателното поле в 28-ата минута, но ударът му мина покрай левия страничен стълб на вратата, пазена от Джон Маклафлин.

Мохамед Кудус подаде към Стивън Бергхаус в 32-ата минута, който шутира към вратата, а топката рикошира в крака на Джеймс Сандс и влезе във врата на Рейнджърс за 2:0 в полза на Аякс.

Само минута по-късно Мохамед Кудус се справи с Джеймс Таваниър по лявото крило и шутира фалцово от малък ъгъл, за да увеличи разликата на 3:0.

В началото на второ полувреме двата отбора свалиха темпото на игра.

В 70-ата минута след дълъг пас на Джон Лундстрам топката достигна до Борна Баришич, който отбеляза, но голът не беше заченен заради засада.

В 80-ата минута Стивън Бергвайн се възползва от сгрешено върната топка към Джон Маклафлин и отбеляза за 4:0, след което получи контузия и бе заменен от новото попълнение на отбора Лукас Окампос.

Следващата седмица Аякс ще гостува на Ливърпул, докато Рейджърс ще посрещне Наполи на „Айброкс“.

Спортинг вкара Айнтрахт в нокдаун за 2 минути и в нокаут за 20 (ВИДЕО)