Спортинг Лисабон нанесе троен удар срещу Айнтрахт, след като реализира 3 гола в рамките на по-малко от 20 минути и взе първи три точки в Шампионската лига.

Двата отбора направиха наглед равностойно първо полувреме, но гостите от Португалия създадоха повече голови възможности, но до гол не се стигна.

В 65-ата минута Едуардс и в 67-ата Тринкао нанесоха бърз двоен удар, с което доближиха отбора си до победата. Крайното 3:0 оформи Сантош 8 минути преди края на мача.

Домакините имаха шанс да отбележат гол още в 3-ата минута. Тогава Рандал Коло Мауни отправи хубав удар в долния десен ъгъл, но вратаря на Спортинг показа рефлекс и спаси.

В 12-ата минута Орел Гринфелд отсъди дузпа за Спортинг, след като Кристофър Ленц събори португалски футболист. Оказа се обаче, че нарушение няма, а след преглед на VAR реферът промени мнението си и дузпата бе отменена.

В 36-ата минута Маркъс Едуардс направи добър индивидуален пробив, стреля, но Кевин Трап спаси.

Минута преди края на първото полувреме немците бяха близо до гола. Рандал Коло Муани стреля опасно, но Антонио Адан също показа класа.

През второто полувреме двата отбора не създадоха чисти голови положения до 65-ата минута, когато гостите поведоха. Маркъс Едуардс овладя топката след подаване на Хидемаса Морита, освободи се и стреля, като остави безпомощен Кевин Трап.

Само след още 2 минути игра гостите вкараха и втори гол. Отново в основата бе Маркъс Едуардс, който организира атаката и центрира към Тринкао, който преодоля Трап за 0:2.

Крайното 3:0 за Спортниг оформи Нуно Сантош. Той получи пас от Педро Поро и вкара в долния десен ъгъл на вратата.