Ади Хютер е новият старши треньор на Айнтрахт Франкфурт, обявиха от клуба. 56-годишният австриец ще поеме поста на 1 юли 2026 г. Хютер, след като подписа договор до 30 юни 2029 г.
За Ади Хютер това е завръщане на позната територия, след като той вече направи успешен период във Франкфурт от юли 2018 г. до юни 2021 г.
Adi Hütter wird neuer Cheftrainer von Eintracht Frankfurt ????
— Eintracht Frankfurt (@Eintracht) May 31, 2026
Der 56-jährige Österreicher übernimmt zum 1. Juli 2026 das Amt des Cheftrainers bei Eintracht Frankfurt. Hütter hat einen Vertrag bis 30. Juni 2029 unterschrieben.#SGE pic.twitter.com/bSFncMXWYx
След първия си престой в Айнтрахт Франкфурт, Ади Хютер беше треньор на Борусия Мьонхенгладбах в продължение на един сезон, преди да премине в Монако. В Княжеството австриецът изведе отбора до второ място в Лига 1 през сезон 2023/2024, преди да постигне трето място през следващия сезон.
Преди това Хютер се радваше на значителен успех в родната си Австрия и в Швейцария. С РБ Залцбург той спечели дубъл - титлата и купата през 2015 г. През 2018 г. той поведе Йънг Бойс до титлата в швейцарското първенство и финала за Купата.
Кристиан Пайнтингер и Клаус Шмит ще бъдат помощници на Хютер във Франкфурт, който наследява Алберт Риера, който води Айнтрахт от февруари, като в 14 мача начело записа 4 победи, 5 равенства и 5 загуби.
Интересното е, че Алберт Риера е спряган за пристигане в България, където е свързван с треньорския пост на Лудогорец, въпреки че разградчани не са обявявали раздяла с Пер-Матиас Хьогмо, а неговият помощник Микаел Старе увери, че щабът остава.
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS



