Арменският Ноа се наложи над АЕК Атина с 3:1 в първия мач от третия  квалификационен кръг на Лигата на конференциите. По този начин задачата на гръцкия тим се усложни за реванша на „ОПАП Арена“ в Атина, който е на  15 август от 20:30 часа.

Логично фаворитът АЕК успя да поведе в резултата в 22-рата минута, когато Леви Гарсия се възползва от подаване на Мият Гачинович, за да даде аванс на своя тим. В 34-ата минута обаче Ноа успя да изравни чрез бившият футболист на Локомотив София Върджил Пинсон.

В 67-ата минута вратарят на домакините Огньен Чанчаревич удвои преднината на Ноа, след като се възползва от излизане на колегата си Томас Стракоша и успя да го прехвърли от собственото си наказателното поле за 2:1.

Гонсало Грегори направи резултата 3:1 в добавеното време на мача.

АЕК Атина за втори път се вкарва в подобна ситуация,  като допусна три гола от андорския Интер Ескалдес, след като поведеше 4:0. В крайна сметка АЕК се справи и отстрани андорския тим, но предстои в реванша да стане ясно дали и този път гръцкият тим ще излезе „сух“ от тази ситуация.

Лудогорец направи това, което Леверкузен не успя в Азербайджан и взе важен аванс срещу Карабах