Айнтрахт Франкфурт се доближи на само 2 точки от първото място в Бунндеслигата, след като победи Байер Леверкузен с 3:0 на своя стадион "Комерцбанк Арена". В герой за "орлите" се превърна португалският нападател Гонсало Пасиенсия, който се разписа на два пъти. Едно попадение добави Бас Дост.

Айнтрахт започна много силно мача и поведе с два гола още до 16-ата минута. Те бяха дело на Пасиенсия, като второто му попадение падна от дузпа. В 80-ата минута Бас Дост се разписа и оформи крайното 3:0. Малко по-рано гол на холандеца бе отменен заради засада.

Успехът бе четвърти за тима на Айнтрахт в първенството, като той заема седма позиция с 14 точки. Лидер е съставът на Борусия Мьонхенгладбах, който е с 16, но и с мач по-малко. Байер Леверкузен пък е на осма позиция.