Айнтрахт Франкфурт е вторият финалист в турнира за Купата на Германия, след като победи Щутгарт като гост с 3:2 в много интригуващ двубой, предложил много попадения и положения пред двете врати. Успехът за „орлите“ дойде след голове на Еван Ндика, Даичи Камада и Рандал Коло Муани. Попаденията за „швабите“ пък бяха дело на Тиаго Томаш и Енцо Мийо, като Борна Соса напусна преждевременно мача заради втори жълт картон.

Двубоят започна по-добре за домакините, които в 19-ата минута поведоха в резултата. Тиаго Томаш засече топката към мрежата след подаване на Йошуа Ваньоман, като след рикошет в гредата топката влезе в мрежата на Кевин Трап.

Десет минути преди края на първата част вратарят на „орлите“ направи страхотно спасяване при удар на Силас Мвупа.

В 51-ата минута Айнтрахт изравни чрез Еван Ндика, който овладя майсторски пас на Рандал Коло Муани и с добре насочен удар вкара гол за 1:1.

Това попадение вдъхна увереност на Айнтрахт и в 55-ата минута обратът бе факт. Даичи Камада получи топката от Коло Муани и с шут от границата на наказателното поле не остави шансове на Фабиан Бредлоу.

Двайсет минути по-късно вратарят на Щутгарт фаулира френския нападател на „орлите“, който собственоръчно реализира отсъдената дузпа.

Щутгарт обаче се върна в мача в 83-ата минута. Тогава Сехру Гираси комбинира с Енцо Мийо, който с удар от границата на наказателното поле промуши топката покрай купа от играчи, като след рикошет в бранител тя стана невъзможно за отразяване от Трап.

Три минути по-късно обаче, надеждите на домакините бяха попарени след втори жълт картон на Борна Соса, като така Щутгарт остана с човек по-малко.

В 8-ата минута на добавеното време съдията Даниел Шлагер използва ВАР, за да гледа дали трябва да отсъди дузпа за Щутгарт за игра с ръка на Аурелио Бута в наказателното поле, но не отсъди 11-метров наказателен удар и така Айнтрахт Франкфурт се класира за финала в турнира за Купата на Германия, където ще играе срещу РБ Лайпциг.

Лайпциг отново срина мечтата на Фрайбург за Купата, но този път на полуфинал и по-жестоко