РБ Лайпциг се класира за финала в турнира за Купата на Германия, след като разгроми Фрайбург с 5:1 като гост в повторение на миналогодишния финал на турнира. Точни за „биковете“ бяха Дани Олмо, Бенямин Хенрикс, Доминик Собослай на два пъти и Кристофър Нкунку, докато почетното попадение за домакините вкара Михаел Грегорич.

Мачът в полите на планинската верига Шварцвалд започна ударно за гостите от Източна Германия.

В 13-ата минута Марсел Халстенберг центрира от фланга и качи топката на главата на Дани Олмо, който я прати в мрежата.

Минута по-късно вратарят на Фрайбург Марк Флекен отново трябваше да извади топката от мрежата си, след като Олмо изведе Бенямин Хенрикс сам срещу Флекен и защитникът прати топката в долния десен ъгъл на мрежата.

По-добрата игра на „биковете“ доведе и до трети гол в тяхна полза, като той бе дело на Доминик Собослай. Унгарецът получи топката от Олмо в 37-ата минута в наказателното поле и по земя порази вратата на домакините.

Тимът на Марко Розе си реши мача в добавеното време на първата част, когато Олмо оформи своя хеттрик от асистенции, подавайки на Кристофър Нкунку, който също записа името си в списъка с голмайстори – 4:0.

Две минути преди изтичането на час игра Лайпциг остана с човек по-малко, след като Йошко Гвардиол фаулира грубо Роланд Шалай и след преразглеждане с ВАР съдията Свен Яблонски показа червен картон на хърватския централен защитник.

Петнайсет минути преди края на редовното време Шалай центрира добре в наказателното поле, където Михаел Грегорич се измъкна от защитата на гостите и отблизо вкара почетния гол за своя тим.

В петата минута на добавеното време на мача Собослай оформи крайния резултат след точно реализирана дузпа, отсъдена за нарушение на Лукс Кюблер срещу Мохамед Симакан.

Барса върви по план с 11-а минимална победа, Алба се превърна в герой в мач с много положения