Анди Керъл направи любопитно изказване относно трансфера си в Ливърпул през 2011 година.
В интервю пред ,,Mirror’’ нападателят призна, че не е искал да преминава в мърсисайдския клуб.
Ливърпул счупи трансферния си рекорд в последния ден на зимния трансферен прозорец през 2011 г. , закупувайки Керъл от Нюкасъл за сумата от 35 милиона паунда. По този начин от клуба се надяваха англичанинът да запълни празнината, оставена след напускането на Фернандо Торес в посока Челси.
Въпреки грандиозния трансфер, Керъл разкрива, че не е искал да напуска родния си клуб.
„Всъщност по това време бях контузен. Всичко, за което си мислех беше да се проваля на медицинския тест“.
„Помня как напуснах тренировъчната база на Нюкасъл в колата на Кевин Нолан, защото отвън имаше много хора. Отидохме в къщата му и гледахме телевизия. Казах му, че не искам да си тръгвам. Бях си купил къща и котка предишния ден!“
„Но тогава от клуба ми казаха: „Отиваш. Не подлежи на обсъждане.“ Предполагам, че офертата е била твърде добра, за да я откажат“, добавя нападателят.
31-годишният футболист, който се завърна в Нюкасъл в началото на настоящия сезон, изигра общо 58 мача с екипа на Ливърпул, в които съумя да се разпише 11 пъти. Той бе автор и на победното попадение в полуфиналния мач от турнира за ФА Къп срещу Евертън през 2012 година.
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS