Чехия нанесе първа загуба на Англия в евроквалификациите. Чехите спечелиха с 2:1 двубоя от група „А“, който се игра на „Синобо Стейдиъм“ в Прага. Англичаните поведоха с гол на Хари Кейн, но домакините направиха обрата след попадения на Брабец и Ондрашек.

Двубоят започна с дузпа отсъдена в полза на Англия още в 4-ата минута. Англичаните организираха много бърза контраатака. Хари Кейн изведе Рахийм Стърлинг зад гърба на чешката отбрана. Лукаш Масопуст подсече Стърлинг и съдията Дамир Скомина посочи бялата точка. Наказателният удар бе реализиран от Хари Кейн в 5-ата минута и Англия поведе с 1:0.

Джордан Пикфорд направи страхотно спасяване в 8-ата минута. Владимир Чуфал отправи много опасен удар от границата на наказателното поле на Англия, но Пикфорд внимаваше и изби в корнер.

Чехия успя да изравни резултата в 9-ата минута, когато след центриране от корнер в наказателното поле на Англия, Челюстка отклони топката към Брабец, който отблизо не пропусна да вкара във вратата на Пикфорд.

Лукаш Масопуст отправи много опасен удар от границата на наказателното поле на Англия, но Пикфорд внимаваше и спаси.

Томаш Сучек падна в наказателното поле на Англия в 74-ата минута с претенции за дузпа, но съдията Скомина подмина ситуацията.

Алекс Крал бе оставен непокрит в наказателното поле на Англия в 78-ата минута, но Пикфорд отново направи страхотно спасяване.

Хари Кейн тества Томаш Вацлик в 81-ата минута, но чешкият вратар спаси.

Чехия осъществи пълен обрат в мача в 85-ата минута. При бърза контраатака Лукаш Масопуст навлезе в наказателното поле на Англия, след което пусна към Зденек Ондрашек, който бе оставен непокрит и вкара топката във вратата на Пикфорд.

Англия и Чехия имат по 12 точки, но чехите са с един изигран мач повече.