Любо аут от ЦСКА, очаква се и Стоилов

Англия приключи квалификациите с пореден разгром

Англия приключи участието си в европейските квалификации с нова разгромна победа. Само няколко дни, след като албионците прегазиха Черна гора със 7:0 възпитаниците на Гарет Саутгейт се наложиха над Косово с 4:0. Попаденията за Англия реализираха Хари Уинкс, Хари Кейн, Маркъс Рашфорд и Мейсън Маунт.

Англичаните започнаха по-добре срещата, като още до 30-ата минута създадоха няколко много опасни положения пред вратата на Косово, които обаче бяха отразени от вратаря Ариянет Мурич. В 32-ата обаче стражът капитулира след удар на Хари Уинкс. Полузащитникът бе оставен непокрит от бранителите на домакините и не сгреши за 1:0. След почивката Англия продължи да натиска, но така и не успя да вкара втори гол. Това се случи чак в 79-ата минута, когато Хари Кейн се разписа. Това бе негов 12-ти гол през календарната 2019 година, като по този начин изравни рекорда на Джордж Хилдсон и Дикси Дийн съответно от 1908-ма и 1927-ма.

Малко след гола на Кейн Рашфорд се разписа и направи резултата класически. В даденото от съдията продължение Мейсън Маунт вкара след грешка на защитник на домакините и оформи крайното 4:0. По този начин Англия събра 21 точки в актива си и оглавява класирането в група "А". Втори е тимът на Чехия с 15, а трети е Косово с 11. Първите два отбора си гарантират участие на Европейското първенство догодина.

България спря кошмара - взе първа победа от над година насам (видеоанализ и оценки)