Англия направи изключително силно второ полувреме и победи Унгария като гост с 4:0. През първата част „трите лъва“ не показаха почти нищо и нямаха чисти голови положения, въпреки че владееха топката.

В началото на второто полувреме Англия обаче реши мача с 3 бързи гола. Първо в 55-ата минута се разписа Стърлинг, след това Хари Кейн удвои в 63-ата минута, а Хари Магуайър в 68-ата отбеляза с глава за 3:0. Четвъртото попадение бе дело на Деклан Райс няколко минути преди края на мача.

Така Англия събра 4 победи от 4 мача в група I на Световните квалификации.

Двубоят започна с очакван натиск на Англия, но той не донесе до нещо съществено. „Трите лъва“ държаха топката, но не създадоха почти нищо. Едва в 20-ата минута Хари Кейн стреля от границата на наказателното поле, но изпрати топката високо в аут.

До почивката англичаните имаха още 1-2 интересни ситуации, но реално с нищо не застрашиха вратата на Унгария.

Домакините също направиха няколко контраатаки, а освен това и имаха възможност да изпълнят опасно пряк свободен удар, но топката излезе в аут, след шут на Собослай.

В последните минути на първото полувреме Атила Фиола опита да засече центриране в наказателното поле, но не успя да го направи и топката излезе в тъч.

Началото на второто полувреме бе за англичаните. 50-ата минута момчетата на Гарет Саутгейт най-после създадоха чисто голово положение. Хари Кейн получи добър пас зад защитата, Вили Орбан изтърва нападателя на Тотнъм, но той стреля слабо и стражът на Унгария спаси.

Англия вкара гол в 55-ата минута. Домакините сбъркаха при изнасянето на топката и Деклан Райс открадна. Той подаде към Грийлиш, който се освободи, подаде към Маунт, който центрира към Рахийм Стърлинг, който засече топката в мрежата на унгарците.

Унгария опита да изравни, но Англия се възползва по най-добрия начин от това и в 63-ата минута резултатът стана 2:0. Маунт подаде към Стърлинг, който даде чудесен пас към Кейн в наказателното поле и той с глава реализира второто попадение в срещата.

Англия нанесе и трето попадение. В 68-ата минута Люк Шоу центрира от ъглов удар и Хари Магуайър с глава я вкара в долния ляв ъгъл на Гулачи.

Деклан Райс отбеляза и четвърти гол за Англия в 86-ата минута. Грийлиш получи топката в наказателното поле, събра няколко футболисти около себе си, върна към Райс, който от 20 метра успя да я вкара в мрежата за 4:0.