Англия спечели великобританското дерби срещу Ирландия с 2:0 като гост. Двубоят на „Авива Стейдиъм“ в Дъблин бе първи за двата тима от Група B2 на Лигата на нациите. Интересен момент от мача е голът на Деклан Райс, който се разписа срещу националния тим, за който има 3 мача.

Полузащитникът на Арсенал даде аванс на „Трите лъва“ в 11-ата минута. Антъни Гордън получи топката отдясно в наказателното поле и стреля, вратарят спаси, а Хари Кейн успя да продължи движението на топката, макар и след рикошет, към Райс, който я прати в горния ляв ъгъл – 0:1.

В 16-ата минута Англия бе близо до това да отбележи два гола в ирландската врата. Хари Кейн овладя топката в наказателното поле и стреля, но ударът му не бе особено опасен и Каомин Келъхър улови без проблеми.

В 26-ата минута англичаните реализираха второ попадение, с което рано-рано си решиха всичко в мача. Деклан Райс пусна подаване за Джак Грийлиш в наказателното поле, а офанзивният полузащитник си нагласи топката и я прати в долния десен ъгъл за 2:0 в полза на Англия.

В началото на второто полувреме Хари Магуайър засече центриране с глава, но Келъхър направи страхотно спасяване. В 69-ата минута Райс намери Букайо Сака, който подаде за Грийлиш, той продължи за Гордън, който стреля от добра позиция, но ирландският страж отново се справи.

В 85-ата минута появилият се от резервната скамейка Джаред Бпуен направи добър пробив и пробва шут, който отново бе отразен от Келъхър. Малко по-късно Еберечи езе пробва късмета си от границата на наказателното поле, но топката премина над напречната греда.