Милуоки Бъкс победи Ню Йорк Никс със 121:111 в мач от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация, като така се върна към победите и вкара нюйоркчани в серия от 2 поредни поражения.
Във „Fiserv Forum“ в Уисконсин гостите започнаха по-силно и отвориха разлика от 18:12 в първата четвърт, но след това Милуоки успя да навакса пасива си и дори поведе с 27:26 след първите 12 минути. Във втората четвърт Бъкс започнаха по-добре и отвориха разлика от 8 точки при 37:29, но след това буквално рухнаха и Ню Йорк направи няколко силни серии, с които поведе със 71:59 на полувремето.
Третият период започна с масиран натиск на Бъкс, които успяха да стопят пасива си при 79:79, след което дори поведоха и затвориха частта с 94:91. В последната четвърт се стигна до равенство 103:103, като след това домакините направиха серия от 6:0 точки и поведоха, като до края на изпуснаха аванса си, който при сирената за край на мача бе 10 точки.
Най-резултатен за победителите бе Янис Антетокумбо, който за 33 минути на паркета блесна с 37 точки, 8 борби и 7 асистенции. Райън Ролинс добави 25 точки, 2 борби и 4 асистенции за 26 минути в игра. За Никс Джейлън Брънсън бе най-резултатен с 36 точки, 4 борби и 3 асистенции за 35 минути на паркета, а Микал Бриджис направи дабъл-дабъл – 24 точки, 11 борби и 6 асистенции за 40 минути.
С тази победа Милуоки Бъкс излезе на 5-о място в Източната конференция с баланс 3:1, докато Ню Йорк Никс остава 7-и с равен баланс 2:2.
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS


