Янтра Габрово победи Беласица Петрич у дома в първи мач от втория кръг на Втора лига, след като записа обрат от 0:1 до 2:1. Домакините бяха без треньора си Велислав Вуцов за втори пореден двубой заради наказание на специалиста от миналия сезон.

С успеха Янтра събра 4 точки и се изкачи на върха в класирането, но с мач повече от всички освен Бела, който е пети с 3 точки. Вуцов ще се завърне на резервната скамейка за гостуването на Спартак във Варна в третия кръг. Тогава Беласица приема Черноморец Бургас в Петрич.

„Ковачите“ играха по-добре през първото полувреме, но имаха единствено териториално преимущество, като не успяха да стигнат до чисти голови половения. В 38-ата минута Валентин Цветанов стреля неточно, а седем минути след това Петър Казаков шутира, но вратарят спаси.

Въпреки това, Беласица излезе напред в резултата в 49-ата минута, когато получи дузпа за игра с ръка на Цветелин Радев. Зад топката застана Запро Динев, който излъга Християн Василев и хладнокръвно се разписа за 0:1.

Янтра успя да изравни едва девет минути след това. Божидар Томовски центрира отдясно, стигна се до разбъркване в наказателното поле и Цветелин Радев се възползва, за да прати топката в мрежата след удар с глава от близка дистанция.

Томовски записа асистенция и за второто попадение на домакините от Габрово в 70-ата минута. Отново след центриране отдясно намери Даниел Младенов на отлична позиция, а опитният футболист с глава се разписа за крайното 2:1 в полза на Янтра.

Стартови състави:

Янтра: 1. Християн Василев, 21. Божидар Томовски, 18. Валентин Цветанов, 22. Даниел Младенов, 24. Даниел Гаджев, 4. Константин Иванов, 17. Петър Вуцов, 6. Петър Казаков, 10. Тони Иванов, 5. Цветелин Радев, 19. Ивайло Михайлов

Треньор: Иван Танчовски

Беласица: 1. Кирил Георгиев, 15. Атанас Карачоров, 5. Мартин Русков, 22. Валентин Костов, 7. Аспарух Шамкалов, 6. Симеон Бояджиев, 2. Куфре Ета, 55. Владимир Гогов, 17. Запро Динев, 99. Димитър Иванов, 9. Мариян Вангелов

Треньор: Петър Колев