Арсенал преговаря с Лестър Сити за трансфер на тийнейджъра Джереми Монга, съобщава Sky Sports. Играчът, който ще навърши 17 години на 10 юли, се очакваше да подпише първия си професионален договор именно с "лисиците" това лято.   

Израстването на Монга в последната година обаче привлече вниманието на отбори от Висшата лига и Sky Sports счита Арсенал за фаворит за трансфера. Самият футболист също иска да продължи развитието си в Лондон.  

Според информацията, Лестър и Арсенал водят продуктивни преговори за трансфера и очакват той да бъде завършен без трибунал. До него обикновено се стига, когато родният клуб на юношите търси компенсация, определена от трета страна. 

В момента Монга, който има десет мача за националния отбор на Англия до 19 години, е оценяван на около 15 милиона евро.  

Арсенал задържа еквадорския си защитник за постоянно

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS