Аспиринът заседна на Лайпциг, Байерн увеличи преднината

РБ Лайпциг направи грешна стъпка в борбата си за титлата в Германия. В мач от 24-ия кръг „биковете“ завършиха 1:1 у дома с Байер Леверкузен и така позволиха на Байерн да увеличи преднината си на върха на 3 точки.

Ден по-рано баварците победиха Хофенхайм с 6:0 в мач, който ще се запомни повече с безпрецедентните сцени в края на двубоя.

На „Ред Бул Арена“ гостите бяха тези, които откриха резултата в 29-ата минута чрез Леон Бейли, който получи хубав пас от Кай Хаверц и от точката за дузпата вкара за 1:0.

Домакините изравниха само три минути по-късно, след като Кристофър Нкунку центрира от фаул, а в наказателното поле Патрик Шик бе точен с глава. През второто полувреме домакините бяха по-близо до победен гол, но в крайна сметка двата отбора поделиха по точка.

Така Лайпциг остава с 49 точки, на 3 зад Байерн и на една пред третия Дортмунд. Леверкузен пък е пети с 44.

В другия мач от деня Унион Берлин и Волфсбург завършиха 2:2, след като домакините поведоха с 2:0, но гостите стигнаха до ремито с голове след 60-ата минута. Двубоят бе белязан от това, че в края на първото полувреме бе прекъснат за кратко заради транспаранти от феновете на Унион против собственика на Хофенхайм Дитмар Хоп.