Астън Вила не успя да се възползва от загубата на Тотнъм с 0:3 от Фулъм в битката за топ 4, след като бирмингамци завършиха наравно 1:1 с Уест Хем. Все пак отборът на Унай Емери може да е по-доволен от точката, след като победен гол на "чуковете" бе отменен в 11-ата минута на добавеното време на срещата заради игра с ръка.

Михаил Антонио даде преднина на домакините в 29-ата минута, след което в 79-ата Вила изравни с попадение на Николо Дзаниоло.

В 24-ата минута гостите имаха претенции за дузпа заради игра с ръка на играч на "чуковете", но до 11-метров наказателен удар не се стигна.

Пет минути след това Уест Хем поведе в резултата. Михаил Антонио засече центриране и прати удара си с глава в десния ъгъл.

В 42-ата минута домакините отбелязаха второ попадение, което бе отменено заради нарушение.

Четири минути след старта на втората част Антонио си помисли, че е вкарал втория си гол в срещата. Попадението не бе признато след намесата на ВАР заради игра с ръка.

В 79-ата минута Николо Дзаниоло възстанови паритета. Той получи от Муса Диаби в наказателното поле и преодоля Алфонс Ареола.

Срещата се изнерви след изравнителния гол и бяха показани пет жълти картона.

В 6-ата минута на добавеното време "чуковете" си помислиха, че са стигнали до трите точки. Джаред Боуен прати топката в мрежата, но попадение бе отменено след дълга проверка с ВАР заради игра с ръка.

След паузата за националните отбори Уест Хем ще гостува на Нюкасъл, докато Астън Вила ще приеме Уулвърхемптън.

Челси сам се вкара в беля, но два гола в добавеното време го пратиха на полуфинал във ФА Къп (ВИДЕО)