Астън Вила и Манчестър Юнайтед не се победиха и завършиха при нулево реми на „Вила Парк“ в мач от седмия кръг на Висшата лига. Бирмингамци запазиха петото си място във временното класиране с актив от 14 точки, докато „червените дяволи“ са 14-и с осем.

Отборът на Ерик тен Хаг е без победа в пет последователни срещи, като преди това направи равенства с Кристъл Палас, както и с Твенте и Порто в Лига Европа, а междувременно и допусна тежко поражение с 0:3 от Тотнъм.

През първото полувреме головите ситуации не изобилстваха, като двата тима си размениха по няколко положения, но нищо кой знае колко опасно. Още в 12-ата минута защитникът на Астън Вила напусна принудително и бе заменен от Диего Карлос.

В началото на втората част се наложи нова принудителна смяна на централен бранител, този път обаче от състава на Манчестър Юнайтед. Хари Магуайър получи травма, а Ерик тен Хаг пусна Матайс де Лихт на негово място.

В 56-ата минута Астън Вила имаше възможност да излезе напред в резултата, след като Юри Тилеманс получи прецизно подаване, разсякло защитата на „червените дяволи“, озова се сам срещу Андре Онана, който обаче успя да отрази удара му.

В 68-ата минута Манчестър Юнайтед бе на сантиметри от попадението, след като Бруно Фернандеш изпълни прецизно пряк свободен удар, който обаче срещна напречната греда на вратата, пазена от Емилиано Мартинес. До края на срещата двата тима така и не успяха да си отбележат гол и завършиха при равенство.

Победната серия на Челси приключи срещу третия най-добър гост (ВИДЕО)