Аталанта обърна Салернитана за важни три точки в борбата за топ 5 (ВИДЕО)

Аталанта се наложи с 2:1 срещу Салернитана в мач от 35-ия кръг на италианската Серия А. Гостите трябваше да правят обрат, след като в 18-ата минута допуснаха гол, вкара го Лум Чауна.

През вторите 45 минути бергамаските стигнаха до ценни три точки с попаденията на Джанлука Скамака и Теун Коопмайнерс.

След успеха Аталанта заема петото място в класирането с актив от 60 точки, колкото има и Рома. Римските „вълци“ обаче са с мач повече. Тази година петата позиция в Серия А е още по-важна, защото дава квота за участие в Шампионска лига. Междувременно Аталанта е на полуфинал в Лига Европа. В четвъртък му предстои реванш у дома срещу Олимпик Марсилия след 1:1 в първия мач.

С първата си голова опасност Салернитана излезе напред в резултата. Лум Чауна овладя на стрелкова позиция и прати топката в мрежата, след като се освободи от пазача си. Имаше съмнения за засада, но ВАР провери редовността на гола.

В средата на първата част гостите бяха много близо до изравнителния гол. Адемола Луукман стигна до центриране на Скамака, но стреля в страничния стълб.

След почивката Аталанта беше още по-настоятелен. В 57-ата минута Скамака овладя в наказателното поле и възстанови равенството – 1:1.

Шест минути по-късно Теун Коопмейнерс направи обрата реалност. Той вкара с мощен шут от дистанция.

До края опитите на Салернитана да избегне равенството не се увенчаха с успех. Брадарич и Чауна имаха най-добри шансове, но ги пропуснаха.