Аталанта потрепи срещу Фиорентина, но спечели важни три точки в борбата за топ 4 (ВИДЕО)

Лора Николаева Лора Николаева

Аталанта успя да победи с 3:2 Фиорентина като гост в мач от 30-ия кръг на Серия А. Дуван Сапата на два пъти и Йосип Иличич бяха точни за "бергамаските". Душан Влахович пък вкара и двата гола за "ла виола".

Гостите от Бергамо водиха с 2:0 след първата част, но пападения на Влахович в 57-ата и 66-ата минута възстановиха равенството. Само четири минути след втория гол на сърбина обаче Аталанта отново излезе напред в резултата след гол от дузпа на Йосип Иличич.

Със спечелените три точки Аталанта събира актив от 61 точки на четвъртата позиция, а Фиорентина е на 15-ата позиция с 30.

Гостите поведоха в резултата в 13-ата минута. Руслан Малиновски центрира от корнер, а Дуван Сапата се разписа с глава във вратата на Драговски.

В 40-ата минута Руслан Малиновский пусна хубав пас към Сапата, който изведе колумбиеца сам срещу Драговски. 30-годишният нападател не сбърка и покачи аванса на гостите на 2:0.

В 57-ата минута Фиорентина се върна в мача. Мартин Касерес свали с глава към Влахович, който с мощен изстрел от въздуха вкара във вратата на "бергамаските".

Минути след това Луис Муриел стреля от пряк свободен удар, но над вратата. В 60-ата минута Мартен де Роон насочи топката към десния ъгъл на вратата на Драговски, но стражът на "ла виола" се справи отлично и спаси.

В 66-ата минута прекрасна контраатака ззавърши с гол за Фиорентина. Амрабат пусна към Куаме, който напредна с топка в крака и в наказателното поле подаде на Душан Влахович, който вкара второто си попадение в мача.

Две минути след това Аталанта получи дузпа за игра с ръка на Лукас Мартинес. Зад топката застана Йосип Иличич, който бе точен срещу бившия си тим и отново даде аванс на "бергамаските".

В 83-ата минута Марио Пашалич си освободи място в наказателното поле да стреля, но прати топката покрай десния страничен стълб. Две минути по-късно Драговски отново се намеси решително, спирайки Дуван Сапата да вкара своя хеттрик.