Атлетик Билбао постигна убедителна победа с 4:1 над Еспаньол в двубой от 10-ия кръг на Ла Лига.

Баските поведоха още в шестата минута, когато Нико Уилямс центрира от корнер, а Дани Вивиан засече топката във вратата на Жоан Гарсия за 1:0.

В 28-ата минута Алекс Беренгер намери Иняки Уилямс в наказателното поле , а той намери долния десен ъгъл, удвоявайки преднината на Атлетик Билбао.

Само две минути след това Беренгер и Иняки Уилямс отново комбинираха, като Уилямс овладя пас от испанеца на границата на наказателното поле и нанесе прецизен изстрел, който прати топката в десния ъгъл за 3:0.

В началото на втората част, след като даде две асистенции, Алекс Беренгер записа името си и сред голмайсторите, пращайки топката във вратата на Гарсия за 4:0.

Във втората минута на добавеното време Алваро Техеро отбеляза почетното попадение за гостите от Еспаньол.