Атлетико Мадрид постигна изключително ценна победа с минималното 1:0 при гостуването на Селта Виго, на „Балаидос“ в мач от седмия кръг на Ла Лига. Победният гол за „рохибланкос“ отбеляза Хулиан Алварес в 90-ата минута.

Яго Аспас отбеляза мач №500 с екипа на Селта Виго.

Селта влезе по-добре в мача и в 10-ата минута Уилиът Сведберг получи добра възможност, но ударът му не бе точен.

Ян Облак се наложи да се намесва в 42-ата минута след удар на Яго Аспас.

Селта продължи да бъде по-опасният отбор и през второто полувреме. Облак направи грандиозно спасяване в 56-ата минута след удар с глава на Борха Иглесиас.

Висенте Гуаита се намеси решаващо в 80-ата минута, спасявайки удара на Родриго Рикелме.

Атлетико Мадрид стигна до победата с гол в 90-ата минута, когато Антоан Гризман асистира за попадението на Хулиан Алварес. Това е второто попадение на аржентинския нападател с екипа на Атлетико Мадрид.

Виляреал излезе трети след обрат срещу папагалчетата

Атлетико Мадрид е трети в класирането с 15 точки, а Селта Виго е десети с 9 точки.

В следващия кръг Атлетико Мадрид посреща Реал Мадрид на „Сивитас Метрополитано“, а Селта Виго посреща Жирона.