Атлетико се събуди, тресна Кадис и излезе втори (ВИДЕО)

Кристиян Иванов Кристиян Иванов

Шампионът на Испания Атлетико Мадрид записа втора поредна победа в Ла Лига, след като разби Кадис с 4:1 като гост в мач от 15-ия кръг на испанското първенство. По този начин хората на Диего Симеоне постигнаха най-изразителната си победа от началото на сезона във всички турнири. Освен това, „дюшекчиите“ изпревариха Реал Сосиедад на второто място в класирането, като имат са на точка от лидера Реал Мадрид, имайки 29 точки, но и мач повече от „кралския клуб“.

Всички голове на „Естадио Нуево Мирандия“ в Югозападна Испания паднаха през второто полувреме.

Преди това Тома Лемар падна в наказателно поле в 35-ата минута, но съдията Хесус Хил Мансано подмина ситуацията.

Три минути по-късно Луис Суарес стреля към вратата на Херемиас Ледесма, но мерникът му беше неточен.

Десетина минути след началото на втората част вратата на Кадис беше разпечатана, след като Яник Ферейра-Караско проби отляво и центрира добре с десния крак. В наказателното поле Тома Лемар се измъкна от Алфонсо Еспино и с глава прати топката в мрежата.

В 64-ата минута Лемар можеше отново да вкара, но стреля право в Ледесма.

Шест минути по-късно след комбинация между Маркос Йоренте и Антоан Гризман, французинът се разписа и така удвои аванас на „лос колчонерос“.

След това попадение тонусът в играта на домакините спадна и още в 76-ата минута падна нов гол за Атлети. Матеус Куня изведе Анхел Корея в наказателното поле и Аржентинецът не сгреши, правейки резултата класически.

Осем минути преди края на редовното време Ян Облак направи чутовна грешка, след като Антони Лосано прати висока топка от десния фланг към врата на словенецът. Той не успя да улови топката и след рикошет в гредата и след това в самия Облак, топката влетя в мрежата.

Този гол ядоса хората на Диего Симеоне и до края на мача те вкараха и четвърти гол. Антоан Гризман прониза защитата на андалусийци с хубаво подаване към Куня, който с премерен шут оформи крайния резултат 4:1 за Атлетико Мадрид.

''Папагалчетата'' клъвнаха амбициите за върха на Реал Сосиедад (ВИДЕО)