Паула Бадоса постигна първия си успех срещу Джесика Пегула, след като испанката победи американката с 2:0 сета, 6:4, 6:0, на осминафиналите на турнира в Пекин.

Бадоса отново показа, че здравословните проблеми, които я измъчваха през 2023 г. и в началото на тази година, са в миналото, като тя е спечелила 17 от последните си 20 мача.

Успехът срещу Пегула бе и първият за испанката срещу представителка на топ 10 през 2024 г.

Интрига имаше само в първия сет, когато световната номер 3 направи първия пробив и поведе с 3:1. След това обаче американката спечели само 1 гейм до края на срещата.

На четвъртфиналите Бадоса ще се изправи срещу представителката на домакините Шуай Жанг, която продължава с феноменалното си представяне в Пекин. Преди началото на турнира тя бе загубила 24 поредни мача. Китайката си уреди двубой с Бадоса след победа срещу Магдалена Фрех с 6:4, 6:2.