Байерн Мюнхен не успя да победи Хофенхайм, завършвайки 1:1 у дома в двубой от 28-ия кръг на Бундеслигата.

Баварците поведоха в резултата преди почивката с гол на Бенжамен Павар, но Хофе изравни с попадение на Андрей Крамарич през второто полувреме и така си тръгна с точката от „Алианц Арена“.

Въпреки пропуснатата победа, Байерн записа интересно постижение в този двубой.

С гола на Павар в 17-ата минута Байерн вече е вкарал цели 52 попадения през първите полувремена на мачовете си в елита на Германия през този сезон.

Така тимът изравни собствения си рекорд за най-много голове през първото полувреме в мачовете в рамките на един сезон, който бе поставен през сезон 2020/2021 г.

Ако Байерн вкара още едно попадение през първото полувреме в някой от оставащите му 6 мача до края на кампанията, то тимът на Томас Тухел ще постави нов едноличен рекорд на Бундеслигата по този показател.

Президентът на Байерн: Дори с високата заплата на Мане, го заболя от глобата

Байерн се подхлъзна срещу опашкар, но остава на върха (ВИДЕО)

Ефектът Мане: Устната на Лерой Сане още е подута след боя (Снимки)

Тухел: Действието на Мане беше против етичния кодекс, но той разбра това и се извини