Байерн Мюнхен сгреши при домакинството си на Хофенхайм от 28-ия кръг на Бундеслигата, като двата тима не се победиха и завършиха наравно 1:1. Шампионите все пак могат да се утешат с това, че и Борусия Дортмунд не успя да вземе мача си с Щутгарт, завършвайки 3:3.

След равенствата на баварците и „жълто-черните“ статуквото на върха остава непроменено. Байерн е първи с 59 точки, докато Борусия Дормунд е втори с 57. Хофенхайм пък е 13-и с 29 пункта.

Домакините влязоха по-добре в мача и в 17-ата минута взеха аванс в резултата. Футболистите на Хофенхайм не изчистиха добре топката при ъглов удар, тя стигна до Кингсли Коман, който нанесе удар от дистанция, който не бе убедителен, кълбото се озова в Бенжамен Павар, а той от близка дистанция не сгреши – 1:0.

В 36-ата минута Серж Гнабри проби отлично през центъра, стигна до наказателното поле и отправи бомбен удар, който обаче премина вдясно то вратата на Оливер Бауман.

В 55-ата минута Павел Кадержабек пое топката в наказателното поле и стреля от движение, но ударът му бе неточен.

Малко повече от четвърт час по-късно Хофенхайм стигна до изравнително попадение. Андрей Крамарич изпълни по превъзходен начин пряк свободен удар и не остави никакви шансове на Ян Зомер за 1:1.

Само две минути след това отново след ъглов удар Матайс де Лихт свали с глава за Бенжамен Павар, който повтори упражнението от първата част и прати топката в мрежата на Хофенхайм, но този път попадението не бе признато заради засада на френския защитник.

Последва канонада от удари към вратата на Оливер Бауман, който в 82-ата минута се справи с далечен удар на Серж Гнабри, а две минути след това отказа и Матис Тел. В 88-ата минута пък Гнабри от добра позиция не уцели вратата.