Борусия Дортмунд не успя да победи Щутгарт в един невероятно интригуващ и инфарктен двубой от 28-ия кръг на Бундеслигата, който завърши 3:3. По този начин „жълто-черните“ пропуснаха да се изравнят на върха в класирането с Байерн Мюнхен и остават втори с 57 точки, докато Щутгарт продължава да мечтае, че може да оцелее в елита на Германия, като вече има 24 точки на 16-ата позиция.

Мачът започна равностойно, като гостите от Дортмунд първи нанесоха своя удар. Това се случи в 26-ата минута, когато Себастиен Алер засече центриране на Дониел Мален право в мрежата.

Четири минути по-късно подаване в наказателното поле на Дортмунд намери Серу Гираси, но ударът му бе отразен от Грегор Кобел.

В 33-ата минута Дониел Мален получи топката на границата на наказателното поле. Нидерландецът нахлу в наказателното поле, като четирима футболисти на „швабите“ не успяха да го спрат и с удар по земя той прати топката в долния десен ъгъл на Фабиан Бредлоу.

Шест минути преди края на редовното време на първата част домакините получиха ужасен шамар по своите амбиции, след като Константинос Мавропанос получи втори жълт картон за нарушение срещу Мален и така Щутгарт остана с 10 души на терена.

В началото на втората част хората на Един Терзич бяха по-активни, като в 49-ата минута Джуд Белингам получи шанс да шутира към вратата на домакините, но топката се отби в напречната греда.

В 52-ата минута защитник на Щутгарт блокира удар на Рафаел Герейро, а при ответната атака Гираси вкара гол, който не бе зачетен заради засада.

Дортмунд направи нов голям пропуск в 77-ата минута, когато топката отново разтресе напречната греда, но този път след удар на Марко Ройс от пряк свободен удар.

Минута по-късно „Мерцедес Бенц Арена“ изригна, след като Валдемар Антон подаде към Танги Кулибали, който си проби път през няколко футболисти на Дортмунд и с удар от границата на наказателното поле върна един гол.

Устремът на домакините продължи и логично доведе до нов гол във вратата на Грегор Кобел. Той падна в 84-ата минута, когато Борна Соса центрира от ъглов удар в наказателното поле на Борусия Дортмунд. Салих Йозджан не успя да изчисти, а топката стигна до Йоша Вагноман и той я прати в мрежата – 2:2.

След това попадение тимът на Един Терзич тръгна усилено в атака и в третата минута на добавеното време „жълто-черните“ стигнаха до трети гол. След добра атака с много подавания, Джейми Байноу-Гитънс стреля, но топката се отби в защитник на „швабите“. Тя обаче стигна до Джовани Рейна, който без да се колебае я прати в мрежата на Щутгарт.

Хората на Себастиан Хьонес обаче не бяха казали своята дума и след грешка на Сумайла Кулибали в 97-ата минута, топката стигна до Силас Мвупа, който с левия крак оформи крайното 3:3.

Резултати от останалите мачове от Бундеслигата по същото време:

Байерн Мюнхен - Хофенхайм 1:1

Кьолн – Майнц 05 1:1

РБ Лайпциг – Аугсбург 3:2

Байерн се подхлъзна срещу опашкар, но остава на върха

Милан пусна гол в 32-рата секунда и отвори широко портите към топ 4 за Интер (ВИДЕО)

Ефектът Мане: Устната на Лерой Сане още е подута след боя (Снимки)