Байерн Мюнхен взе своето от гостуването си на Фрайбург от 27-ия кръг на Бундеслигата, макар че не го направи по най-изразителния начин. Баварците спечелиха с минималното 1:0, въпреки че контролираха събитията на терена.

Единственото попадение в срещата беше дело на Матайс де Лихт в 52-рата минута.

След успеха Байерн остава на първото място в класирането с актив от 58 точки, на две пред Борусия Дортмунд, който по същото време победи Унион Берлин с 2:1.

От самото начало Байерн атакуваше и търсеше гола, съответно головите положения бяха пред вратата на Марк Флекен. Стражът на домакините трябваше да се намесва още в 8-ата минута, когато Серж Гнабри скочи високо и засече центриране в наказателното поле. Флекен реагира блестящо и спаси.

Десет минути по-късно Томас Мюлер изведе Садио Мане. Той стреля, но малко встрани от целта.

В 34-тата минута след центриране от ъглов удар топката стигна до Бенжамен Павар. Крайният бранител стреля, но бранител блокира.

В самия край на първата част Фрайбург от нищото можеше да поведе. Лукас Хьолер овладя в наказателното поле на баварците. Ударът му се отби от страничната греда.

В 52-рата минута по-настоятелната игра на гостите даде резултат. Те поведоха благодарение на необичаен голмайстор – Матайс де Лихт. Нидерландският централен бранител взе нещата в свои ръце и реализира със страхотен шут от дистанция.

Секунди по-късно Фрайбург имаше претенции за дузпа за игра с ръка. ВАР преразгледа ситуацията, а крайното решение беше, че няма нарушение на правилата.

До края нещата се успокоиха. Байерн не успя да вкара втори решителен гол, но пък неутрализира Фрайбург. В 71-вата минута Роланд Шалай стреля от въздуха, ала Ян Зомер реагира блестящо и съхрани минималния аванс на Байерн.

Резултатът остана непроменен и гостите се поздравиха с трите точки. В следващия кръг тимът на Томас Тухел посреща Хофенхайм, докато Фрайбург гостува на Вердер Бремен.