Байерн пречи на Нагелсман да поеме Германия

dsport.bg

В Германия кипи усилено търсене на нов национален селекционер след уволнението на Ханс-Дитер Флик, при когото Бундестима записа поредица от незадоволителни резултати, като на Световното в Катар отпадна още в групите.

Временен селекционер на Германия ще бъде Руди Фьолер, а фаворит да застане начело на четирикратния световен шампион е Юлиан Нагелсман, който откакто се раздели с Байерн Мюнхен през месец март, е без работа.

Въпреки това, има проблем по отношение на финансовата страна на наемането му. Треньорът бе освободен от поста си в Байерн, но договорът му (до 2026 г.) остава в сила. Тоест, за да стане Нагелсман треньор на Германия, от Германската футболна федерация (DFB) ще трябва да платят определена сума на Байерн като компенсация.

Към този разход за Нагелсман трябва да се добави заплатата на Флик, която DFB, освен ако не бъде постигнато неочаквано споразумение с бившия треньор, трябва да продължи да плаща до края на договора му, който е до 2024 година.

Заплатата на Флик е 6 милиона евро на година, което означава, че рокадата в треньорския пост в Германия ще струва доста пари на местната футболна федерация.

Германският съюз вече преговаря с Нагелсман

Лотар Матеус подкрепи Матиас Замер за нов треньор на Германия

Новият селекционер на Германия: Срам

Историческо: Ханзи Флик е първият уволнен национален селекционер на Германия

Официално: Ханзи Флик е освободен

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS

Станете част от новата платформа на dsport!

Слушайте ексклузивните аудиоистории на Томислав Русев и Ирина Русева за най-щурите предавания на футболни мачове по Дарик радио, традиционен седмичен обзор с Ники Александров, както и коментари на Стефан Стоянов за Меси, Роналдо и останалите звезди на футбола само в страницата на dsport в Patreon! Включете се тук

Прочетете още