Байерн Мюнхен победи третодивизионния Пройсен Мюнстер с 4:0 като гост в мач от Купата на Германия. Попаденията за баварците отбелязаха Ерик Максим Чупо-Мотинг, Конрад Лаймер, Франс Крецих и Матис Тел.

Резултатът бе открит от Байерн още в 9-ата минута. Матис Тел изведе партньора си в атака Ерик Максим Чупо-Мотинг, който с удар в левия ъгъл преодоля Йоханес Шенк. Осем минути по-късно домакините от Мюнстер можеха да изравнят, но изстрелът на Малик Батмаз попадна в ръцете на Даниел Перец.

В 18-ата минута и Шенк показа класата си, след като спаси удар на Джамал Мусиала. Четири минути по-късно вратарят на "орлите" още веднъж демонстрира добър рефлекс.

В 37-ата минута героичните изяви на стража на Пройсен продължиха, като отново Мусиала пропусна, въпреки че бе изведен очи в очи с вратаря. Все пак неизбежното се случи три минути по-късно. Конрад Лаймер бе намерен в наказателното поле от Леон Горецка и с хубав удар с глава направи резултата 2:0. В добавеното време на първата част Франс Крецих оформи класическия резултат.

Второто полувреме започна с добра възможност за тима от Мюнстер. Марк Лоренц стреля от границата на наказателното поле, но ударът му мина малко встрани от десния страничен стълб. В 54-ата минута Тел бе близо до четвърти гол за Байерн, но изстрелът му се оказа неточен.

Четвъртото попадение за баварците падна в 86-ата минута като точен бе Тел. Три по-късно Буна Сар бе близо до пети гол, но ударът му от границата на наказателното поле срещна напречната греда.

Юнайтед най-накрая напомни за себе си след класика срещу Кристал Палас (ВИДЕО)

Юве се измъчи с Лече, но го победи и изпревари (ВИДЕО)