Байерн Мюнхен отново победи в Бундеслигата, след като в предишните два кръга баварците стигаха само до равенство. В двубой от 7-ия кръг Байерн постигна домакински успех с 4:0 срещу Щутгарт. Хари Кейн реализира хеттрик, а Кингсли Коман добави четвъртото попадение.

Още в 3-ата минута Серж Гнабри имаше добра възможност. Той стреля от наказателното поле, но опитът му премина покрай левия страничен стълб.

12 минути по-късно Томас Мюлер центрира. Хари Кейн засече с глава. Ударът му обаче бе неточен. В 29-ата минута Майкъл Олисе остана очи в очи с Александър Нюбел, но не успя да преодолее вратаря.

Байер Леверкузен се върна към победите в Бундеслигата

6 минути след старта на второто полувреме Гнабри намери Кейн в пеналтерията. Изстрелът на англичанина обаче премина встрани.

В 55-ата минута “швабите” имаха шанс да открият резултата. Йоша Вагноман отправи мощен удар, който не намери целта.

Две минути по-късно Байерн поведе с 1:0. Хари Кейн реализира с хубав удар в долния десен ъгъл.

В 61-ата минута Кейн отбеляза второто си попадение в срещата. Той се разписа от близко разстояние.

6 минути след това английският нападател можеше да оформи своя хеттрик. Неговият опит от пеналтерията премина над напречната греда.

В 80-ата минута Кейн все пак вкара третия си гол с мощен изстрел, който не остави шансове на Нюбел. Девет минути по-късно Кингсли Коман оформи крайния резултат.

С успеха Байерн събра 17 точки и дели първото място в Бундеслигата с РБ Лайпциг.