Байерн разби Унион Берлин с 3:0 в едно от дербитата между отборите, които се борят за титлата в Германия. Преди двубоя двата тима имаха равен брой точки, но баварците взеха категоричен успех и останаха на върха в класирането. Там Байерн е с равни точки с Борусия Дортмунд.

В 31-ата минута Байерн поведе. Ерик Максим Чупо-Мотинг влезе в наказателното поле, за да достигне до центриране на Кингсли Коман и отбеляза по великолепен начин за 1:0.

Малко преди почивката Байерн вкара и втори гол. Кингсли Коман направи страхотен пробив и стреля от наказателното поле, като не остави никакви шансове за Фредерик Рьонов – 2:0.

Байерн вкара и трето попадение в даденото от рефера продължение на първото полувреме. Този път Томас Мюлер подаде към Джамал Мусиала и той хладнокръвно вкара третия гол, с който окончателно отказа столичани.

Малко след подновяването на играта Фредерик Рьонов реагира блестящо на шут на Алфонсо Дейвис.

Гостите имаха шанс да върнат един гол в 58-ата минута, когато Бекер стреля, но топката мина над гредата.
В 72-ата минута Томас Мюлер стреля, но Рьонов отново спаси.

До края на мача Байерн създаде още няколко интересни положения, но не успя да вкара четвърти гол.

‘’Аспирините’’ спряха похода на Фрайбург към топ 4 (ВИДЕО)

Гледка, която не е за хора със слаби сърца – играч на Естудиантес изгуби 3 зъба (ВИДЕО)