Байерн Мюнхен постигна невиждано унижение на финалиста в Шампионска лига от миналия сезон Тотнъм, побеждавайки го със звучното 7:2 насред Лондон.

Баварците демонстрираха изключително превъзходство над "шпорите", които получиха много болезнен урок от германския колос. Бившият футболист на Арсенал Серж Гнабри бе над всички, реализирайки четири гола за успеха. Два добави Роберт Левандовски, а началото на шоуто за баварците сложи Йозуа Кимих.

Всъщност Кимих изравни, след като Тотнъм откри резултата чрез Хьон Мин Сон в 12-ата минута, но тези начални минути бяха единствените приятно за лондончани в кошмарната за тях вечер.

За Тотнъм това е втората най-тежка загуба в европейските турнири в историята. Единствената по-тежка им нанася Кьолн през 1995-а - 8:0 в Интертото.

Головото шоу в Северен Лондон стартира още в 12-ата минута, в която Муса Сисоко намери Хьон Мин Сон, а кореецът откри резултата с изстрел по диагонала.

Радостта на домакините обаче трая точно 3 минути, след които Йозуа Кимих изравни с прекрасен изстрел от далечно разстояние в десния ъгъл. Топката попадна в универсалния футболист след продължителна атака и разбъркване, след което за нещастие на бранителите на Тотнъм, топката бе избита в Кимих.

В следващите минути Тотнъм бе по-активният отбор като Хари Кейн и Танжи Ндомбеле изпробваха рефлекса на Нойер.

Байерн обаче нанесе своя удар с втори гол в самия край на полувремето. Роберт Левандовски стартира атаката с феноменален финт отдясно до аутлинията. Последва разбъркване и претенции за дузпа. Такава нямаше, но и не бе нужна, защото топката стигна до Левандовски, който бе с гръб към вратата, но с едно движение се обърна и прати топката по земята в ъгъла.

С повишено самочувствие от обрата през първата част, Байерн нанесе тежък удар с нови два гола в рамките на три минути между 53-ата и 55-ата. Големият герой бе много активният Серж Гнабри. Германският национал първо реализира след самостоятелна акция, финт покрай Тоби Алдервейред и удар по диагонала. След това пък Корентен Толисо свърши чудесна работа, открадвайки топката в половината на съперника. Французинът напредна и не се полакоми като продължи наляво към Гнабри. Той пък с техничен удар по земята към далечния ъгъл намери страничния стълб, след което топката влетя във вратата.

Голеадата продължи с дузпа за Тотнъм, от която в 61-ата минута Хари Кейн върна надеждите на "шпорите", макар че Нойер хвана ъгъла и бе близо до спасяване.

Надеждите на Тотнъм обаче нямаха нищо общо с реалността. Байерн продължи да играе по-добре и със спокойствие предвид резултата. А той стана и по-голям в полза на баварците след страхотна комбинация между влезлия като резерва Тиаго Алкантара и Гнабри. Испанският национал изведе крилото с прехвърлящ пас от дълбочина, Гнабри си поведе още във въздуха, а след няколко крачки бе очи в очи с Лорис, който бе преодолян за пети път, а така германецът оформи своя хеттрик.

Това обаче не бе всичко. Поредната грешка в отбраната на Тотнъм доведе до бърза атака, преминала скоростно през няколко играчи, за да се стигне до пас на Коутиньо към Левандовски, а полският голаджия с вътрешен удар просто насочи топката във вратата за 6:2.

Кошмарът за Тотнъм нямаше край. Минута по-късно - седми гол и четвърти за Гнабри, който реализира с поредния си перфектен изстрел по диагонала за невероятния краен резултат 7:2.

В другия мач от групата Цървена звезда победи у дома Олимпиакос с 3:1. Гръцкият гранд откри през първото полувреме чрез Семедо, но вторият жълт картон на Бензия в 58-ата минута го остави с човек по-малко.

Домакините се възползваха, натиснаха съперника и в крайна сметка стигнаха до три попадения в последните 30 минути на мача, дело на Вулич, Милунович и Боакие.

В класирането Байерн води с 6 точки. Звезда е на втора позиция с 3, а Олимпиакос и Тотнъм имат по точка.