Байерн Мюнхен продължава да се интересува от Кристофър Нкунку, играещ в момента в английския Челси.
„Сините“ и Нкунку ще се разделят това лято след разочароващия период за французина на „Стамфорд Бриждж“. Нкунку е започнал само 11 мача от първенството в последните два сезона с Челси, като има и доста проблеми от физическо естество.
Нкунку отбеляза 14 гола във всички турнири през сезон 2024/25, въпреки че по-голямата част от минутите му бяха в Лига на конференциите.
27-годишният футболист иска да играе редовно, а Байерн е сред клубовете, които се интересуват. Нкунку блестеше в Бундеслигата преди пристигането си в Челси. Французинът изигра 4 много добри кампании за РБ Лайпциг.
Трансферният журналист Бен Джейкъбс твърди, че Байерн запазва интереса си към Нкунку, който беше оценен на 60 милиона паунда от Челси през януари. Сега се очаква цената му да се е понижила, а баварците да продължат да кръжат около играча.
Understand Bayern still retain an interest in Christopher Nkunku. Chelsea forward expected to depart this summer.
— Ben Jacobs (@JacobsBen) June 8, 2025
Valued at £60m+ back in January when Bayern last enquired.???? pic.twitter.com/1aeA3BqN7f
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS