Славия победи Монтана с 3:1 в приятелски мач, игран в Банско, който бе и неофициален дебют за новия наставник на „белите“ Хосе Мари Бакеро.

За столичани предстоят проверки със Септември София, Крумовград и Политехника Яш в курортния град, а преди началото на сезона отборът ще бъде представен пред феновете в „Овча купел“ със спаринг срещу ЦСКА 1948 II на 8 юли.

Славия излезе напред в резултата в 14-ата минута, когато капитанът Галин Иванов с прецизен удар в далечния ъгъл прониза Алексей Алексиев.

Монтана стигна до изравнително попадение в 79-ата минута, когато Петър Атанасов се възползва от разбъркване във вратарското поле на славистите.

Само три минути по-късно „белите“ си върнаха преднината, след като Емил Стоев реализира дузпа за 2:1.

В добавеното време на срещата Роберто Райчев получи подаване на границата на наказателното поле и шутира към далечния ляв ъгъл, за да оформи крайното 3:1.

Стартови състави:

Славия: 1. Георги Петков, 23. Денислав Александров, 29. Емил Мартинов, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев, 93. Сибири Кейта, 73. Иван Минчев, 17. Ерол Дост, 88. Тони Тасев, 33. Галин Иванов, 7. Йон Бакеро

Монтана: Алексей Алексиев, Богдан Костов, Никола Борисов, Костадин Илиев, Димитър Буров, Антон Тунгаров, Александър Тодоров, Наско Кехайов, Борислав Дамянов, Ивелин Георгиев, Филип Ежике