България отстъпи на Чехия в полуфиналите на ЕП

В неделя „лъвовете“ ще спорят за бронзовите медали

Българският национален отбор по волейбол за юноши до 18 години загуби с 0:3 (19:25, 22:25, 19:25) гейма от Чехия в полуфинален сблъсък от Европейското първенство в Италия.

Така в неделя воденият от Мартин Стоев тим ще спори за бронзовите медали от шампионата срещу загубилия измежду Полша и Италия.

Двубоят започва равностойно, но чехите запазиха самообладание във важните моменти от първия гейм и успяха да спечелят първата част с 25:19.

Вторият гейм започва много лошо за нашите, които изостанаха сериозно още в самото началото. Чехия не изпусна комфортната си преднина, успя да задържи преднината си от поне 3-4 точки в своя полза и безпроблемно затвори с 25:22 за 2:0 гейма.

В третата част Чехия отново успя да излезе напред в резултата. Българските волейнационали дадоха всичко от себе си да догонят съперника, но неуспешно. Чехите затвориха мача и очакват своя съперник в утрешния финал.

Топреализатор за България бе Александър Николов, който отбеляза 13 точки.

Стартов състав на България: Стоил Палев, Георги Татаров, Александър Николов, Владимир Гърков, Лазар Бучков, Ивайло Дамянов, либеро Калоян Вълчинов (Борислав Николов, Ерик Стоев, Виктор Бодуров, Християн Великов, Венислав Антов).